مقالات تخصصی مو و مواد

موی من جزو کدام دسته قرار دارد ?

شناخت انواع مو 1

موی من جزو کدام دسته قرار دارد ?

نوع موی من چیست؟

نکته کلیدی برای درک موهای شما، شناخت نوع موی شماست. ممکن است موهای شما شبیه موهای شخص دیگری به نظر برسد، اما در واقع می توانید ویژگی های کاملاً متفاوتی داشته باشید. بنظ شما موهاتون در دنیای امروز جزو کدام دسته قرار دارد ؟

شناخت انواع مو

عوامل متعددی وجود دارد که مو را متمایز می کند. از الگوی فر گرفته تا تخلخل، درک اینکه در چه دسته‌هایی قرار می‌گیرید به شما کمک می‌کند بهترین محصولات، تکنیک‌ها و روتین‌ها را برای کمک به رشد موهایتان انتخاب کنید!

 

در اینجا از روحان نیکضمیر راجع به شناخت انواع مو سوال کردیم و ایشون توضیحات کاملی رو برای ما دادن نظر شمارو به این مقاله جذب میکنم :

برای انتخاب یک محصول مراقبت از مو باید بدونیم چه نوع مویی داریم؟

یکی از جهانی ترین راه ها برای تعیین نوع مو استفاده از سیستم تایپ مو آندره واکر است. نمودار مو در دهه 1990 ساخته شد تا به مشتریان کمک کند بفهمند کدام یک از محصولات موی واکر برای موهایشان مناسب است، با این حال، امروزه هنوز هم به طور گسترده استفاده می شود.

مهم است که توجه داشته باشید که این سیستم همه چیز را در مورد موهای شما به شما نمی گوید. آندره روی بافت و ظاهر تمرکز می کند، بنابراین عواملی مانند تخلخل نادیده گرفته می شوند، اما این سیستم هنوز هم راهی عالی برای شروع سفر شما به درک بهتر نوع موی شما است.

موی من جزو کدام نوع میباشد ؟

سیستم تایپ مو به 4 نوع اصلی تقسیم می شود:

نوع 1

موهای نوع 1 معمولا صاف هستند اما ضخامت آنها متفاوت است.

13 11 2 Type 1

 

1A: این نوع مو نازک و ظریف است. فرها را به خوبی نگه نمی دارد و با اندام کوچک بسیار صاف به نظر می رسد. از آنجایی که موی ۱A بسیار ظریف و صاف است، بیشتر مستعد شکستگی است و اغلب خیلی سریعتر چرب می شود.

نحوه مراقبت از موهای نوع 1A: موهای نوع 1A نیاز به رسیدگی ملایم دارند. روی یک برس خوب سرمایه گذاری کنید که گره ها را به آرامی بدون ایجاد شکستگی بیشتر باز کند. همچنین باید از مدل برسهای سفت که ممکن است به مرور زمان باعث ضعیف شدن موهای نازک شوند، خودداری کنید. در نهایت موهای خود را مرتب بشویید. یک شامپوی شفاف کننده سبوم اضافی را از بین می برد یا یک شامپوی حجم دهنده مقداری حجم به این نوع موهای ظریف اضافه می کند.

1B: زیر شاخه بعدی در گروه موی نوع 1 1B است که کمی ضخیم تر از 1A است. مستقیم می افتد اما ممکن است خمیدگی طبیعی کمی داشته باشد. هنوز هم بیشتر از تارهای موی ظریف تشکیل شده است، اما اغلب دارای چند تار درشت نیز می باشد. کندال جنر نمونه خوبی از این نوع مو است.

کندال جنر

موی صاف با کمی ضخامت در گروه 1

نحوه مراقبت از موهای نوع 1B: موهای 1B نیز می توانند چرب به نظر برسند، بنابراین شامپوهای کنترل کننده چربی انتخاب خوبی هستند. با این حال، موهای خود را بیش از حد نشویید زیرا این می تواند تولید روغن را تشدید کند – چند بار در هفته خوب است. برای جلوگیری از سنگین شدن موهایتان، به جای مستقیماً روی پوست سر، نرم کننده ها را به قسمت های میانی و انتهایی موهایتان بزنید.

 

 

1C: آخرین نوع مو در گروه موهای صاف  1C است که ضخیم ترین مو از این سه است. همچنین براق ترین است زیرا روغن های طبیعی می توانند به راحتی در تمام طول مو حرکت کنند. این نوع مو معمولاً دارای ریشه های صاف با قوس ها، خمیدگی ها و بدنه ظریفی است که از قسمت های میانی عبور می کند که برای نگه داشتن فر و خشک کردن هوا ایده آل است.

نحوه مراقبت از موهای صاف و زخیم  1C: 1C درشت ترین نوع مو از دسته نوع 1 است که آن را مستعد وز شدن و پف کردن می کند. محصولات سبک وزن مانند سرم ها یا روغن ها موها را تغذیه می کنند در حالی که روبالشی های ساتن ، موخوره را رام می کنند، راهی عالی برای جلوگیری از تنش های غیرضروری مو .

نوع 2 موهای موج دار 

نوع 2 شامل همه انواع موهای موج دار، هم ظریف و هم زخیم است.

13 11 2 Type 2

2A: نوع 2A با امواج S شکل ظریف مشخص می شود، نه واقعاً مشخص و نه حجیم. ریشه ها تا چند سانت پایین تر از جایی که امواج شروع می شوند، مستقیم هستند. اگرچه آنها کاملاً تعریف نشده اند، اما این نوع مو به اندازه کافی صاف نیست که در دسته نوع 1 قرار گیرد.

نحوه مراقبت از موهای مجعد نازک  2A: موی 2A کاملا قابل کنترل و نگهداری کم است. با این حال، از آنجایی که ترکیبی از صاف و مواج است، باید محصولاتی را پیدا کنید که موهای شما را سنگین نکنند، اما همچنان موج های شما را تقویت کنند. نرم‌کننده‌ها یا ماسک‌های مو این نوع مو را هیدراته می‌کنند، که در این صورت موخوره کمتر میشود و امواج طبیعی موی شما می‌توانند از بین بروند.

2B: موهای نوع 2B در مقایسه با 2A که ظاهر ژولیده تری دارد، واقعاً موج دار به نظر می رسند. الگوی موج همچنان به شکل “S” ظاهر می شود، اما بسیار تعریف شده است. این نوع مو همچنین مستعد موخوره است زیرا بدنه ضخیم تری دارد و در نتیجه استحکاک بیشتری دارد.

نحوه مراقبت از موهای مجعد با ضخامت متوسط 2B: موهای 2B می توانند با حجم دهی مشکل داشته باشند زیرا امواج از ریشه شروع نمی شوند، اما استفاده از شانه آفرو می تواند موهای شما را تقویت کند. شانه موی افروشامپوها و نرم‌کننده‌های غنی از رطوبت نیز به امواج طبیعی شما کمک می‌کنند و هنگامی که موهایتان را حالت می‌دهید، برای حالت دادن بیشتر، هر قسمت را با انگشت فر کنید.

 

 

 

2C: اگر موهای شما جایی بین موج و فر است، این بیشتر از یک موج است اما کمتر از یک فر کامل است، اما بر خلاف انواع موی 2A و 2B، موج ها از ریشه شروع می شوند.

نحوه مراقبت از موهای مجعد زخیم  2C: استفاده از محصولات موهای مجعد مانند کرم های حالت دهنده به شکل گیری الگوهای شما کمک می کند و از خشک شدن موهای شما جلوگیری می کند. همچنین باید از شستن بیش از حد موها خودداری کنید. برای حفظ هیدراتاسیون، سعی کنید به جای شامپوهای سنتی از یک شستشوی همزمان استفاده کنید.

نوع 3 موهای مجعد و فر 

این دسته از موهای مجعد شامل فرهای شل تا مارپیچ های تنگ است.

13 11 2 Type 3

3A: این نوع مو به عنوان موهایی با حلقه بزرگ فر تعریف می شود

y فر. آنها معمولاً از نظر اندازه فر بزرگتر هستند – اغلب به قطر یک تکه گچ یا موز بزرگ! فرهای 3A اغلب حجم زیادی دارند اما خود موها می توانند بسیار سبک باشند.

نحوه مراقبت از موهای مجعد با فرهای درشت 3A: ژل ها گزینه خوبی برای موهای 3A هستند زیرا به اندازه کافی سنگین هستند که الگوی فر را نگه دارند اما به اندازه کافی سبک هستند که باعث سنگینی آنها نشود. مدل موی خوب نیز مهم است. هر چه موها بلندتر شوند، فرهای شما اغلب شل تر می شوند، بنابراین اگر می خواهید به حالت طبیعی خود ادامه دهید، با کوتاه کردن موهای معمولی همراه باشید.

3B: حلقه های 3B حلقه هایی با اندازه متوسط هستند که محکم و فنری هستند و معمولاً به اندازه دور یک شارپی هستند. این نوع مو بسیار مستعد وز است و اغلب ممکن است پف کند. بر خلاف فرهای 3A، فرهای 3B تمایلی به از دست دادن حالت خود ندارند.

نحوه مراقبت از موهای مجعد با فرهای درشت 3B: لایه بندی کردن محصولات حالت دهنده خود، به عنوان مثال با استفاده از روش LCO (رها کردن، کرم و روغن) رطوبت را ایجاد و حفظ می کند تا مدل های موی شما قبل از وز شدن بیشتر دوام بیاورند. محافظت از فرهای خود در شب نیز مهم است. همیشه یک کلاه ساتن بپوشید یا از روبالشی ساتن استفاده کنید.

3C: موهای 3C از کلاف های محکم با حجم و رشته های زیادی تشکیل شده است که برای ایجاد بافت در کنار هم قرار گرفته اند. فرها معمولاً کوچکتر از فرهای 3B هستند و به‌جای حلقه‌های حلقه‌ای به‌عنوان پیچ‌ خورده به نظر می‌رسند.

نحوه مراقبت از موهای 3C: از آنجایی که این فرها بسیار محکم در کنار هم قرار گرفته اند، باید هنگام گره زدن مراقب باشید. سعی کنید از یک شانه با دندانه پهن استفاده کنید و در قسمت های کوچک آن را باز کنید تا از شکستگی جلوگیری کنید. فرمول‌های ضخیم‌تر مانند کرم‌های حالت دهنده غلیظ‌تر نیز رطوبت خوبی را فراهم می‌کنند.

نوع 4 موهایی با فرهای ریز 

نوع 4 آخرین دسته است و شامل پیچ خوردگی ها، کویل ها و فروزها می شود.

different black hair types HypeHair scaled 1

4A: موهای نوع 4A دارای فرهای با اندازه متوسط و شل است. فرها حالت S فنری دارند و به اندازه یک سوزن قلاب بافی هستند. برخلاف موهای نوع 3، موهای نوع 4 رشد می کنند و رشد می کنند. همچنین به سرعت سایر انواع موهای پیچ‌دار کوچک نمی‌شود و به راحتی گره می‌خورد یا گره نمی‌خورد.

نحوه مراقبت از موهای فر 4A: موهای 4A ممکن است نیاز به مرطوب کردن منظم داشته باشند. روغن ها را می توان به پوست سر و نوک موهایتان مالید تا آبرسانی بیشتری داشته باشد. نرم‌کننده‌های ترک‌دار نیز می‌توانند نجات‌دهنده باشند، به‌ویژه در فصل زمستان، بنابراین افزودن یک نرم‌کننده به روتین‌تان، موهایتان 4A را فوق‌العاده نرم نگه می‌دارد!

4B: موهای 4B دارای الگوی کمتری از فر هستند. الگوی فر به دلیل خم شدن موها با زاویه تند، بیشتر به شکل Z است. با این حال، برای افراد دارای موی 4B نیز معمول است که تارهای موی 4A و 4c نیز داشته باشند. این نوع مو نیز مستعد چروک شدن است.

نحوه مراقبت از موهای فر متوسط 4A: شستن موها به صورت تکه‌ای به تمیز شدن پوست سر کمک می‌کند، که برای انواع موهای متراکم مهم است – برس‌های ماساژور پوست سر نیز می‌توانند به از بین بردن تجمع کمک کنند. برای مبارزه با انقباض، سبک هایی مانند گره بانتو نیز می توانند به شما در حفظ مقداری طول کمک کنند.

4C: در نهایت، موی 4C ، اگرچه این نوع مو دارای فرهایی به شکل O است، اما اغلب به قدری محکم در کنار هم قرار می گیرند که دیدن تعریف آن دشوار است.

نحوه مراقبت از موهای 4C: رطوبت، رطوبت و رطوبت بیشتر! 4C می تواند بسیار خشک شود، بنابراین به سراغ روغن ها و محصولات عمیقا مغذی بروید. سبک های محافظ به موهای شما کمک می کند تا از قرار گرفتن در معرض بیرون و دستکاری روزانه فاصله بگیرید.

Products suitable for hair type1

حالا نوع موهای خود را کمی بیشتر درک کرده اید، مراقبت از موهایتان باید بسیار آسان تر باشد. فراموش نکنید که برای هر چیزی که نیاز دارید، به فروشگاه آنلاین مو مسترکراتینه سر بزنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *